DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

CHS Bella Morawia - Jezevčík standard hladkosrstý

Navazujeme na staré stránky naší CHS v září 2013. 
 
Dřívější příspěvky můžete shlédnout na starých stránkách www.bellamorawia.wz.cz
 
Memoriál Josefa Brzáka - této soutěže, která se skládá ze skládá ze zkoušek BZ a BZH se zúčastnili dva zástupci naší chovatelské stanice. Zatímco Angie Bella Morawia se tolik nedařilo a měla problémy hlavně na poslušnostních disciplínách odložení a následování. Akim Bella Morawia vedený Miluškou Hojdovou uspěl s výsledkem BZ I. cena
a BZH III. cena, do které spadl jen kvůli vodění na řemeni. Celkově obsadil 5. místo. Děkuji paní Hojdové za vzornou prezentaci naší CHS. 
              
 
 
 
Evropský pohár 2013 Hundelshausen/Steigerwald      4. - 6. řijna 
Po vlažném výkonu fenky Angie na memoriálu Josefa Brzáka jsem odjížděla do Německa se smýšenými pocity. Tato náročná soutěž vyžaduje velkou koncentraci od vůdce i psa. Základem je zkouška na barvě bez doprovodu rozhodčích a dále disciplíny nahánění, práce na noře, přinášení kachny z vody, odložení, vodění na řemeni a klid na stanovišti.
Práci na pobarvené stopě zvládla Angie na výbornou. Našla všechny čtyři markanty. Ostatní disciplíny už pokračovaly za velmi nepříznivého počasí. Při nahánění měla smůlu, že nenarazila na zvěř. Po prvním dnu zůstaly v soutěži z osmi pouze čtyři dvojice, což svědčí o náročnosti soutěže. Práci na noře i přinášení kachny z vody už splnili všichni na výbornou. 
Fenka Angie obsadila 3. místo v konkurenci psů z Itálie, Rakouska, Holandska a Belgie. 
 
           
 
 
 
 
Závěr letošního roku byl ve znamení naháněk a honů na drobnou. 
 
 
 
 
Do nového roku přejeme všem přátelům hodně štěstí, spokojenosti a úspěchů v osobním i kynologickém životě.